Czy korekta lakieru jest opłacalna?

Nawet przy duże dbałości o stan samochodu, codzienna eksploatacja naraża auto na różne uszkodzenia, które zmniejszają jego wartość i pogarszają wygląd. Z tego powodu warto zainteresować się usługami car detailing, w ramach, których możliwa jest korekta lakieru. Dla wielu interesujące jest, dlaczego w usłudze korekta lakieru cena jest wysoka i co na nią wpływa.

Dlaczego warto skorzystać z car detailing?

Profesjonalne usługi auto detailing zapewnią przywrócenie świetności z poprzednich lat. Rysy i drobne uszkodzenia lakieru samochodowego są na porządku dziennym u każdego. Korekta lakieru i związane z nią polerowanie samochodu sprawia, że karoseria jest ładniejsza i gładsza. Właściwie przeprowadzona korekta lakieru i usunięcie rys z lakieru minimalizuje utratę wartości samochodu. W przypadku usługi jak korekta lakieru cena rozpoczyna się już od 800 złotych. Cena zależy od takich czynników jak:

  • rozmiar samochodu,
  • rodzaju zastosowanego lakieru,
  • stopień porysowania lakieru.

Dodatkowo ważny jest też wybór rodzaju korekty, która może być:

  • 1 etapowa korekta lakieru, która pozwala pozbyć się do 60% mikrorys w lakierze i zmatowień,
  • 2 etapowa korekta lakieru, dzięki której zmniejsza się ilość zmatowień i mikrorys do 85%,
  • 3 etapowa korekta lakieru – zmatowienia i mikrorysy zniwelowane do 99%.

Czas realizacji takiej usługi zajmuje od jednego do trzech dni. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że rysy różnią się grubością, głębokością czy lokalizacją. Jednak cena likwidacji jednej rysy rozpoczyna się zwykle od 150 zł netto. Korekta wykonana przez fachowców umożliwia pozbycie się rys, ale także wydobywa głębię koloru lakieru i zapewnia gładkość lakierowi. Właściwie przeprowadzona korekta sprawia, że auto prezentuje się niemal jak nowe. Proces korekty lakieru jest czasochłonny i wymaga doświadczenia oraz wiedzy. Powstawanie uszkodzeń jest normalne, dlatego też zaleca się stosowanie ochrony od nowości (np. zabezpieczenie folią ochronną lub nałożenie powłoki ceramicznej. Niektóre usługi car detailing oprócz korekty lakieru oferują również powłokę ceramiczną na rok w cenie.

Jak przebiega korekta lakieru samochodowego?

Korekta lakieru samochodowego wymaga pozbycia się wierzchniej warstwy lakieru, która jest porysowana i utleniona. Korekta lakieru jest też nazywana renowacją lakieru i jest określana mianem królowej detailingu. po wykonaniu zabiegów detailingowych lakier lśni odnowionym blaskiem, a auto zyskuje na stanie wizualnym lakieru. Wiedza profesjonalistów pozwala na prawidłową ocenę stanu lakieru i zarekomendowanie optymalnego rozwiązania. Usunięcie uszkodzonej warstwy lakieru nastąpi bez naruszania głębszych struktur.
 

Author: autokarybielsko.pl