Czy granie w sudoku jest trudne?

Gra sudoku to jedna z tych łamigłówek, która ma dość proste zasady. Dlatego też obecnie wiele osób decyduje się właśnie na takie ćwiczenie umysłu na co dzień. Na czym polega tego typu gra i czy rozwiązywanie tej łamigłówki jest trudne?
W przypadku sudoku gry polegają przede wszystkim na wypełnianiu pustych miejsc odpowiednimi liczbami. Aby zrobić to poprawnie na początku należy przede wszystkim wytypować liczby, które na pewno będą wpisane prawidłowo. Wystarczy jedynie sprawdzić, które liczby nie będą powtarzać się ani w rzędach, ani w wydzielonych kwadratach. W przypadku łatwego poziomu trudności jest to początkowo bardzo łatwe. W przypadku wyższych poziomów często trudne jest ustalenie, które liczby na pewno mają być umieszczone w pustych miejscach.

 

Aby ułatwić sobie grę warto jest skorzystać z wersji umieszczonych w internecie. Dzięki temu łatwiej jest usunąć źle wpisane liczby i zacząć grę od odpowiedniego miejsca. W przypadku standardowej, papierowej wersji warto jest wpisywać liczby ołówkiem, aby móc je szybko wymazać w razie pojawienia się błędu.
Pytając o trudność gry sudoku warto jest wziąć pod uwagę, że ta gra jest obecnie polecana jako łamigłówka rozwijająca umysł dla dzieci.

Author: autokarybielsko.pl